Çocuklar İftar Sofrasında Buluştu

Rize Gençlik Merkezi koordinesinde Rize Gençlik Merkezinde kurulan iftar sofrasında, 300 çocuk birlikte oruç açtı.

23 HAZİRAN 2017
Rize Gençlik Merkezi Atölye, Akademi ve Kulüp çalışmalarında yer alan üyeler Hayrat Vakfı Rize Şubesi, Yaz Kur’an-ı Kerim Kurslarına kayıt yaptıran çocuklarla gerçekleşen iftar programında çocuklar hayatlarında ilk kez oruç tutmanın ve ramazanın bereketini paylaşmanın mutluluğunu yaşadı.

İftar öncesinde çocuklar, Rize Gençlik Merkezi Kişisel Gelişim Atölyesi Drama Grubunun Hacivat-Karagöz oyununu ilgi ile izlerken, Rize Gençlik Merkezi Ney Grubu üyesi gençleri tarafından verilen İlahi dinletisini de keyifle dinlediler.

İftar vaktinin gelmesiyle kendileri için hazırlanan masalarda yerlerini alan çocuklar, bir çocuk tarafından okunan Kur’an-ı Kerim Tilaveti ardından hep birlikte oruç açtılar.

Çocuklar, ilk iftarlarının ardından bir çocuğun yaptığı yemek duasına da hep birlikte el açıp "amin" dediler.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK “ Çocuklarımızla bir araya gelerek her yıl geleneksel hale getirdiğimiz iftar programının 3.sünü yaşamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Ramazan ayının birleştiriciliği güzel havası ruhaniyetini çocuklarımızın da yaşaması bu güzelliği küçük yaşta tatmalarını amaçladık bu etkinlikleri Rize Gençlik Merkezimiz, Vakıflarımız ve Camilerimizle birlik olup gerçekleştiriyoruz.   Değerli yavrularımızla bir arada olmak bizlere büyük mutluluk veriyor. Çocuklarımıza sahip çıkmak bizim öncelikli görevlerimiz arasındadır. Geleceğimizin umudu olan bu çocuklarımızın hepsi bizim için değerli ve kıymetlidir” dedi. ÇELİK etkinlikte emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.