HABERARŞİVİ
 • 25

  TEMMUZ

  Minik Boksörlerden Madalya Sevinci

  Türkiye Boks Federasyonu’nun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Alt Minikler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda Rize’li sporcular bir altın bir gümüş madalya kazandı.

 • 24

  TEMMUZ

  Rize Halter Şampiyonasına Ev Sahipliği Yaptı

  Türkiye Halter Federasyonu 2017 Faaliyet proğramında yer alan 15 Temmuz Şehitleri Anma Yıldızlar 15 Yaş altı Türkiye Halter Şampiyonası’nın açılış seremonisi Rize Yenişehir Spor Salonunda gerçekleştirildi.

 • 17

  TEMMUZ

  Yıldızlar Judo Şampiyonasında Rize Başarısı

  Rize'li sporcularımız bir altın, iki bronz madalya, üç beşincilik ile derece yaptılar.

 • 13

  TEMMUZ

  Dinamik Spor Bilgi Sistemi Spor Elemanı Modülü Eğitimleri Yapıldı.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa geliştirdikleri; “Dinamik Spor Bilgi Sitemi" Spor Elemanı modülü kullanıcı eğitimleri tamamlandı.

 • 11

  TEMMUZ

  ÇELİK Milli Takım Kampını Ziyaret Etti

  Türkiye İşitme Engelliler Judo Milli Takımı ile Kano Federasyonu Akarsu Kanosu Milli Takımı önümüzdeki günlerde katılacakları şampiyonalara Rize Salarha Sporcu Kamp Eğitim Merkezinde yaptıkları çalışmalar ile hazırlanıyorlar.

 • 11

  TEMMUZ

  Rize’li Gençler 15 Temmuz’u Asla Unutmayacak

  Gençlik ve Spor Bakanlığının 15 Temmuz hain darbe girişiminin unutulmaması ve unutturulmaması için “Gençler Asla Unutmaz” sloganıyla hayata geçirdiği proje kapsamında, 15 Temmuz’da destansı bir kahramanlığa imza atan gençler, 15 Temmuz’un izlerini Ankara’da yerinde gördüler.

 • 7

  TEMMUZ

  Kick Boks’ta Rize Rüzgarı Esti

  Bolu ilinde 29 Haziran-05 Temmuz 2017 tarihleri arasında, 64 ilden 3 bin 400 sporcunun katılımı ile gerçekleşen Küçükler-Gençler-Büyükler 15 Temmuz Şehitleri Kick Boks Türkiye Şampiyonasından Rize sporcular 2 Altın 1 Gümüş 7 Bronz madalya ile döndüler.

 • 4

  TEMMUZ

  Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Eğitici Eğitmenleri için düzenlenen seminerler devam ediyor.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri; “Elektronik Belge Yönetim Sistemi” Eğitici Eğitmenleri için yapılan BELGENET (V.3.5.70 versiyonu) ve KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) entegrasyon sistemi ile ilgili eğitim seminerleri devam etmektedir.

 • 29

  HAZİRAN

  YAZ SPOR OKULLARI AÇILIŞI YAPILDI.

  2017 Yılı Yaz Spor Okullarının açılışı Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ'ın da katılımı ile Yenişehir Spor Salonunda yapıldı.

 • 23

  HAZİRAN

  Çocuklar İftar Sofrasında Buluştu

  Rize Gençlik Merkezi koordinesinde Rize Gençlik Merkezinde kurulan iftar sofrasında, 300 çocuk birlikte oruç açtı.

 • 22

  HAZİRAN

  Gençlik Spor Çalışanları İftarda Bir araya Geldi

  Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çalışanları iftar yemeğinde bir araya geldi.

 • 7

  HAZİRAN

  Hentbol'de Türkiye 3.'sü Kurtuluş Ortaokulu...

  Erzincan’da yapılan Okul Sporları Hentbol Yıldız kız ve erkek yarı final müsabakalarında Yıldız erkekler kategorisinde bölge şampiyonu olarak Samsun’da yapılan Hentbol Türkiye Şampiyonasına katılan Kurtuluş Ortaokulu, Türkiye 3.’sü oldu.

 • 30

  MAYIS

  Rize'li Minik Halterci Türkiye Şampiyonu Oldu

  Halter Federasyonunun 2017 yılı faaliyet programın çerçevesinde 26-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kahramankazan Belediye spor Salonu’nda yapılan Minikler Ferdi Türkiye Halter Şampiyonasında Rizeli sporcular 1 Altın 1 Gümüş Madalya kazandılar

 • 30

  MAYIS

  Kurumlar Arası Voleybol Turnuvası Sona Erdi

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Voleybol İl Temsilciliğinin düzenlediği Kurumlar arası Voleybol turnuvası Erkeklerde 12, Bayanlarda 4 takımın katılımı ile yapıldı.

 • 30

  MAYIS

  Yaz Spor Okulları Açılıyor

  Türk sporuna geleceğin elit sporcularını kazandırmak çocuk ve gençlerin yaz tatillerini değerlendirebilmeleri amacıyla Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 05 – 18 yaş grubundaki çocuk ve gençlere yönelik olarak 29 Branşta İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri açılacağı belirtildi.