Gençlikspor Voleybol Takımı 2. Ligde.

  Voleybol Bölgesel Ligi Erkekler Rize Grubu takımlarından Rize Gençlik ve Spor Kulübü Voleybol takımı 2. Lige yükseldi.

  Haberi Oku

  Rize'den Bir İlk Daha

  Erzurum'da düzenlenen Kayaklı Koşu Eleme Müsabakaları sonunda Rizeli sporcular 6 madalya kazandılar.

  Haberi Oku

  Masa Tenisi Grup Müsabakaları Sona Erdi.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 2019-2020 yılı faaliyet programında yer alan Gençler Kız-Erkek Masa Tenisi Grup Müsabakaları yapılan final maçlarıyla sona erdi.

  Haberi Oku

  Rize’de 12 DABO Basketbol Okulu Açıldı.

  Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından organize edilen "12 Dev Adam Basketbol Okulları" (12 DABO) projesi kapsamında Rize'de basketbol okulu hizmete girdi.

  Haberi Oku

  Okul Sporları Gençler Masa Tenisi Grup Müsabakaları Başladı.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Okul Sporlarının 2019 - 2020 yılı faaliyet programında yer alan, Okullar Arası Gençler Kız-Erkek Masa Tenisi grup müsabakaları bugün yapılan açılış töreniyle başladı.

  Haberi Oku

  Rize'de Hayati İnanç'a Muhteşem İlgi

  Rize’de İsmail Kahraman Salonunu merdivenleri sahne arkasını tıklım tıklım dolduran Edebiyat sever gençler Avukat-Yazar Hayati İnanç’la "Can Veren Pervaneler"de buluştu. Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik’in açılış konuşmasıyla başlayan sohbete katılan Hayati İnanç kalabalığı görünce Salon küçük geldi söyleyerek ilk alkışı aldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Kırkambar' gençlik söyleşisi büyük ilgi gördü.

  Haberi Oku

  Rize’de Bilardo takımı 1. Lige yükseldi

  Türkiye Bilardo Federasyonu 2019 faaliyet programında yer alan 1.Lige Yükselme Müsabakaları 22- 25 Aralık 2019 tarihleri arasında İzmir Atatürk Stadında yapılmış olup; Rize ili kulüplerinden ‘’Sağlıklı ve Sosyal Yaşam İçin Her Yaşta Spor Kulübü’’ 1. Lig'e yükselen takımlardan biri olmuştur.

  Haberi Oku

  Kredi Yurtlar Kurumu Gençleri Kortlarda

  Rize’de Gençlik Spor Bakanlığı ve Kredi Yurtlar Kurumu ile Tenis Federasyonu işbirliğinde başlatılan proje ile yurtlarda kalan öğrenciler tenis öğreniyor. “Kredi Yurtlar Kurumu Gençleri Kortlarda” projesi ile gençlerin spora olan ilgisi her geçen gün artıyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu tesislerinde kalan gençlerin tenisle tanışması ve tenisin yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen proje kapsamında seçilen 10 pilot ilden biri olan Rize’de 32 öğrenci eğitim alıyor.

  Haberi Oku

  Gençler Basketbol İl Birinciliği Sona Erdi

  Rize'de 2019-2020 Okul Sporları faaliyet programı içerisinde yer alan Kız Erkek Genç A ve B Basketbol müsabakaları tamamlandı.

  Haberi Oku

  Rize’ye DENEYAP Teknoloji Atölyesi Açılıyor

  Ülkemizin teknoloji alanında gelişimini ivmelendirmek amacıyla, Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük Eylem Programlarında da yer alan, geleceğin teknoloji yıldızlarının yetişeceği ve Türkiye genelinde 12 ilde faaliyet gösteren DENEYAP Teknoloji Atölyelerinin 2. Etabında kurulması planlanan 18 ilden biri de Rize oldu.

  Haberi Oku

  Analig Basketbol Grup Müsabakaları Sona Erdi.

  Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Erkek ve Kız Basketbol Grup Müsabakaları, Rize'de yapıldı. Kızlarda Rize Yeni Şehir Spor Salonu Erkeklerde Güneysu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen organizasyona 10 ilden 9 kız ve 9 erkek takımı olmak üzere toplam 250 sporcu ve antrenör katıldı.

  Haberi Oku

  Vali Çeber, Engelli Sporcularla Bir Arada

  Antalta’da düzenlenen Osman Çullu Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonasında ve Isparta’da düzenlenen Türkiye Okul Sporları Bedensel Engelliler Yüzme Yarışında toplamda 2 altın, 9 gümüş, 6 bronz madalya kazanan Rizeli sporcuları kabul etti.

  Haberi Oku

  Analig Basketbol Grubu Müsabakaları Rize’de Başladı

  Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Kız ve Erkek Basketbol Grup müsabakaları Rize'de başladı.

  Haberi Oku

  Rize Gençlik Merkezinden ‘Genç Dönüşüm’ Projeleri

  Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ve Gençlik Merkezine bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Genç Dönüşüm Atölyesi gençleri Vali Kemal Çeber’i makamında ziyaret etti.

  Haberi Oku

  Rize’de Satranç Heyecanı Başladı.

  Türkiye Satranç Federasyonu Rize İl Temsilciliği tarafından Rize’de düzenlenen “Küçükler ve Yıldızlar Rize İl Birinciliği” turnuvası başladı.

  Haberi Oku

  Rize’de Yurt Öğrencilerinden Çevre Temizliği

  Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Rize merkez yurtlarda kalan öğrenciler, Rize sahili ve şehir merkezinde çevre temizliği etkinliği gerçekleştirdiler.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER