HABERARŞİVİ
 • 12

  ARALIK

  Futbol Gençler Şampiyonu Spor Lisesi

  Genç Erkekler Futbol İl Birinciliği final maçları ile son buldu

 • 4

  ARALIK

  Rize Vali'si Kemal Çeber Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü Ziyaret Etti

  Rize Vali'si Kemal Çeber Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze ziyarette bulunarak incelemelerde bulundu.

 • 4

  ARALIK

  Rize'li Halterciler Demirci ve Bayav, Türkiye Şampiyonu Oldu

  Yıldızlar ve 15 Yaş Altı Ferdi Türkiye Halter Şampiyonasında Rize’yi temsil eden sporculardan Onur Demirci ve Pelinsu Bayav, Türkiye Şampiyonu oldu.

 • 3

  ARALIK

  BELGENET Eğitici Eğitmenleri için düzenlenen seminerler devam ediyor.

  BELGENET Eğitici Eğitmenleri için düzenlenen seminerleri 01-03 Aralık 2018 tarihleri arasında Antalya ilinde düzenlendi.

 • 28

  KASIM

  Rize’li Öğrenciler Sporlar Büyüyor

  Rize Valiliği himayelerinde, Rize Belediyesi, Rize İl Özel İdaresi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında uygulanmaya koyulan “ Spor’la Büyüyorum” Projesi 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında da tüm hızıyla devam ediyor.

 • 27

  KASIM

  E-Devlet Hizmetlerimizin Eğitimi Verildi

  E-lisans, E-vize, E-spor kart, Sporcu bilgi formu, Kulüp bilgi formu, Veli izin belgesi, İlişiksiz belgesi-Bonservis ve Sportif ceza işlemleri E-Devlet üzerinden hizmete sunulmuştur.

 • 22

  KASIM

  Yüzen Okullar Rize'de Doğdu Türkiye Projesi Oldu

  İlk defa 2014-2015 Eğitim- Öğretim yılında Rize’de “ YÜZEN OKULLAR “ projesi adı altında başlanan İlköğretim 4.sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz yüzme eğitimleri 2018-2019 eğitim öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığının talimatları ile tüm Türkiye’de “ Yüzme Bilmeyen Kalmasın “ projesi ile uygulanmaya başladı.

 • 16

  KASIM

  Karate Türkiye Şampiyonası Açılış Seremonisi Yapıldı

  Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde, Karate Federasyonunun 2018 faaliyet programı çerçevesinde gerçekleştirilen Ümit Genç ve U21 Karate Türkiye Şampiyonası ile Milli takım seçmeleri açılış seremonisi yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

 • 13

  KASIM

  Yeni Yetenekler Bilimsel Metotlarla Keşfediyor.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlı arasında 2016 yılında imzalanan protokol ile hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında Rize ili genelinden 2836 İlköğretim 3. sınıf öğrencisi bilimsel sportif yetenek taramasından geçirildi.

 • 12

  KASIM

  2018 Türkiye Akarsu Slalom Şampiyonası Rize'de Yapıldı

  Ri̇ze'ni̇n Ardeşen ilçesinde 2018 Türkiye Akarsu Slalom Şampiyonası yapıldı.

 • 12

  EKİM

  Gündoğdu Futbol Sahası Modernize Edildi

  Rize Merkez Amatör Futbol Sahalarından Gündoğdu Futbol sahası yenileme çalışmaları sona erdi.

 • 12

  EKİM

  Rize Gençlik Merkezleri Temsilcilerini Seçiyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün tüm Türkiye’de yürüttüğü okul temsilcileri seçimleri Rize ve Çayeli Gençlik Merkezlerinin yoğun çalışması ile devam ediyor.

 • 21

  EYLÜL

  Rize Gençlik Merkezine Geri Dönüşüm Ödülü

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından geleceğin teminatı gençlerde geri dönüşüm bilincinin oluşturulması, çevreye ve insan sağlığına zarar veren atık pillerin toplanarak geri dönüşümünün sağlanması amacıyla Gençlik Merkezleri arasında yapılan kampanyada Rize Gençlik Merkezi 330 kilo atık pil toplayarak Türkiye 1’si oldu.

 • 17

  EYLÜL

  Halter’de Rize Başarısı

  Türkiye Halter Federasyonu başkanlığınca organize edilen Büyükler Bay-Bayan Ferdi Halter Türkiye Şampiyonası 06-09 Eylül 2018 tarihleri arasında Niğde ili 5 Şubat spor salonunda 23 İlden yaklaşık 350 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi.

 • 10

  AĞUSTOS

  Yetenek Taramasında 2. Aşama

  Türk Spor tarihinin en büyük alt yapı projesi olarak görülen Sportif Yetenek Taraması ve Spora yönlendirme projesinde ikinci aşamaya geçildi.