Türkiye genelinde gençlik merkezleri arasında yapılan kampanya sonunda ilk üç dereceye giren gençlik merkezlerine ödüllerini Gençlik ve Spor Bakanlığında, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Emre Topoğlu tarafından verildi. Gençlik ve Spor Bakanlığında yapılan ödül törenine Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Rize Gençlik Merkezi Müdürü Yasin Çakmakçı, ve Gençlik Lideri Oğuz yılmaz katıldılar.

Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik yaptığı açıklamasında “ Rize Gençlik Merkezimiz yaptığı çalışmalarla göz dolduruyor. Gençlik Merkezi Müdürümüz Yasin Çakmakçı ve ekibi yaptığı başarı çalışmalarla farkındalıklar yaratıyorlar. Başarılı çalışmalara bir yenisini daha eklediler. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından desteklenen TAP Derneği (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği) ile ortaklaşa gerçekleştirilen ve geleceğin teminatı gençlerde geri dönüşüm bilincinin oluşturulması ve çevreye ve insan sağlığına zarar veren atık pillerin toplanarak geri dönüşümünün sağlanması amacı taşıyan kampanyada güzel bir çalışma örneği göstererek 330 kg atık pili doğaya zarar vermeden toplayarak Türkiye birinciliğini elde ettiler. Bu anlamı birinciliği elde eden Gençlik Merkezimi canı gönülden kutluyorum ayrıca kampanyamıza gönülden destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından desteklenen TAP Derneği (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği) ile ortaklaşa gerçekleştirilen kampanya sürdürülmekte olup, atık piller Rize Gençlik Merkezi liderleri ve gönülleri tarafından toplanmaya devem edilecektir.