Okul Sporları Heyecanı Rize’de Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Okul Sporları Federasyonu Başkanlığının 2017-2018 sezonu Rize Merkez ve ilçelerinde yoğun bir katılım ile başladı.

29 KASIM 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI

2017-2018 Okul Sporları sezonu bu yıl içerisinde 27 branşta çocuk ve gençleri bir araya getirecek. 182 olun katılımı ile gerçekleştirilecek olan 2017-2018 sezonu Okul Sporları faaliyetleri  Mart 2018 yılına kadar devam edecek. 

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK açıklamasında “ Spor kenti Rize hedefi ile yola çıktığımız bu güzel faaliyetlerde çocuklarımız ve gençlerimizi ile birlikte okullarımızda bir çok branşta spor faaliyeti yapmaya başladık. 2017-2018 sezonu Okul Sporları faaliyet programında yer alan branşlarda 850 okul takımı bu sene dereceye girmek için yarışacaklar. Rize ili ve ilçelerinde çocuklarla gençlerin sosyal ve sportif gelişimlerini destekleyen her türlü faaliyetle hizmet etmeye devam edeceğiz.  Hizmete sunulan salonlarımızda Okul Sporlarının yanı sıra Türkiye Şampiyonluklarına da ev sahipliği yapan Rize spor anlamında her geçen gün kendini bir üst seviyeye çıkarmaya devam ediyor. Başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımız sayın Osman Aşkın Bak’a, Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a , Rize valimiz Erdoğan Bektaş’a ve milletvekillerimize vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.