T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Rize Fındıklı Gençlik Kampı, sosyal kültürel ve sportif  faaliyet ve aktivitenin yapıldığı, bir çok etkinliği bünyesinde barındıran gençler için yapılmış tesislerin içerisinde yer almaktadır.

Fındıklı’lı gençler için hazırlanan program ile ilçede ki gençler hem kampı geziyor hem de masa tenisi, langırt, voleybol, futbol, okçuluk, Ebru Sanatı, Zeka Oyunları, Matrak  gibi etkinliklerden faydalanıyor ve aynı zamanda kampa ait yürüyüş alanında trekking yaptıktan sonra Macera Parkurunda güzel vakit geçirip günü tamamlayabiliyorlar.
Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Ramazan Öztürk açıklamasında “ Türkiye’nin dört bir yanından ilimize gelen gençlerimiz hem ilimizi tanıma fırsatı yakalıyor hem de doğa ile iç içe olma imkanı buluyordu. Şimdi ki amacımız ise, Fındıklı ilçemizdeki gençlerinin de kampı tanıyıp tüm bu imkanlardan en iyi şekilde yararlanmasını sağlamaktır.  Türkiye’nin 81 İlden gelen gençlerimiz farklı kültürler ile tanıştılar, yeni bir kardeşlik bağı kurdular ve yeni tecrübeler edindiler. Fındıklı Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fındıklı Gençlik Merkezi işbirliği ile Fındıklı Gençlerinin de bu kamptan faydalanması için günübirlik kamp programları düzenlemeye başlandı.

Fındıklı’lı gençlerimiz için hayata geçirilen günü birlik program ile gençlerimizin mutluluğu bizleri de mutlu etmektedir. Bu organizasyonda emeği geçen Fındıklı Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fındıklı Gençlik Merkezine teşekkür ederiz “ dedi.