Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sporun Yıldızları Ödül gecesinde ulusal ve uluslararası turnuvalarda dereceye giren sporcu ve antrenörlerine ödülleri verildi.

Törene, Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Milletvekili Dr. Osman Aşkın Bak, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Vali Yardımcıları Gülhani Ozan Sarı, Sedat Sezik, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Güngör, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, kurum müdürleri,  sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Protokol Konuşmalarının ardından Dünya Karate Kata şampiyonlarının gösterisi ve dünya şampiyonu Kafkas dans ekibi gösterisi geceye renk kattı.

Vali Kemal Çeber, törende yaptığı konuşmada; sporun bir yaşam biçimi olması gerektiğine vurgu yaparak, “Böylesi özel ve güzel bir gecede sizlerle bir arada olmaktan dolayı ayrıca mutlu olduğumu belirtmek isterim. İlimizden birçok branşta başarı gösteren sporcumuz var. Onlar bizim gurur kaynağımız oldu. Hepsini canı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. İnşallah ulusal ve uluslararası turnuvalarda başarı gösteren sporcularımızın sayısı her geçen yıl artar. Bizlerde bu başarıların devam etmesi için elimizden gelen bütün desteği sizlere vermeye hazırız. Spor her yaşta insanın yapması gereken beden ve ruh sağlığının en önemli aktivitelerinden biridir. Sporun yaşı ve zamanı yoktur. Sağlıklı bir toplum olmak sporu bir yaşam biçimi haline getirmekten geçiyor. Sporda başarının en önemli ayaklarında biride şüphesiz tesisleşme ve altyapıdır. Bu anlamda ilimiz çok şanslı, birçok branşta tesislerimiz var ve yenilerini de yapmaya devam ediyoruz. Yeter ki sporcularımız başarılı olmak için çalışsınlar biz her zaman onların yanındayız” dedi.

2024 yılında yapılacak olimpiyatlar için Rize’den sporcu yetiştirdiklerini ifade eden Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, "Bizim asıl hedefimiz 2024 yılında Fransa, Paris olimpiyatlarında Rize’den sporcularımızın katılımını sağlamamız için elimizden gelen gayretle çalışıyoruz. Bunu başaracağımıza inanıyoruz. Çünkü Rize geçmişte bir çok olimpiyat şampiyonu, Avrupa şampiyonu ve Dünya şampiyonu yetiştirmiş bir ildir. Biz gençlerimize, çocuklarımıza sporu sadece yarıştırmak için tavsiye etmiyoruz. Biz onlara vatanları ve milletleri için önemli olan erdemleri kazandırmak için sporu tavsiye ediyoruz. Biz gençlerimize hep söyledik. Tekrardan söylüyorum, Bu ülkeye, bu vatan toprağına, ay yıldızlı bayrağa düşmanlık yapanlara, bunlarla kol kola yürüyenlere, Türk ordusuna dil uzatanlara asla fırsat vermeyin" şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından branşlarında başarı gösteren sporcu ve antrenörlere Vali Çeber ve protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.