ANALİG Yüzme Grup Birinciliği Sona Erdi

  Rize’nin ev sahipliğinde düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Yüzme Türkiye Grup Birinciliği müsabakaları sona erdi.

  Haberi Oku

  Yıldızlar Sahneye Çıktı

  2019-2020 Spor Genel Müdürlüğü Okul Sporları faaliyetleri bünyesinde gerçekleştirilen Kız Erkek Basketbol Yıldızlar grup birinciliği müsabakaları Merkez Yeni Şehir Spor Salonunu ve Güneysu İlçe Spor Salonunda başladı. Açılış Seremonisi ile başlayan ve 4 gün sürecek olan müsabakalara Kız ve Ereklerde Bayburt,Kars,Erzincan,Erzurum,Giresun,Gümüşhane,Ordu,İstanbul, Iğdır ve Trabzon’dan 10 ilden 20 takım 240 sporcu katıldı.

  Haberi Oku

  Dart'ta Oklar Yerini Buldu

  2019-2020 Spor Genel Müdürlüğü Faaliyet programında yer alan Pazar M. Akif Pirim Spor Salonu'nda düzenlenen Dart Yıldızlar Grup Müsabakaları, ödül töreniyle sona erdi.

  Haberi Oku

  Anadolu Yıldızlar Ligi Güreş Türkiye Finalleri Sona Erdi.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2020 yılı faaliyet programı çerçevesinde, 15-16 Şubat 2020 tarihleri arasında Rize’de düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Güreş Türkiye Final Müsabakaları 25 ilden 260 sporcunun katılımı ile Rize Yeni Şehir Spor Salonunda düzenlendi.

  Haberi Oku

  Kayaklı Koşuda Rize'li Sporcular Derece İle Döndüler.

  Türkiye Kayak Federasyonu 2020 Faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu birinci etap müsabakaları Bitlis’de sona erdi. İlk gün klasik,ikinci gün ise teknik stilde yapılan ve kıyasıya mücadelenin yaşandığı organizasyona 22 ilden 250’ye yakın sporcu katılım sağladı.

  Haberi Oku

  Altın Yumruk Altınla Döndü

  Çankırı'da düzenlenen Yıldız bayanlar Türkiye Şampiyonası sona erdi. Türkiye Boks Federasyonu tarafından düzenlenen şampiyonada, 55 ilden yaklaşık 600 sporcu katıldı.

  Haberi Oku

  Judocular Şampiyonadan Madalya ile Döndü

  Spor Toto 2020 Ümitler Türkiye Judo Şampiyonasında yarışan Rizeli gençler Türkiye 3.'sü olarak bronz madalya kazandılar.

  Haberi Oku

  Gençlikspor Voleybol Takımı 2. Ligde.

  Voleybol Bölgesel Ligi Erkekler Rize Grubu takımlarından Rize Gençlik ve Spor Kulübü Voleybol takımı 2. Lige yükseldi.

  Haberi Oku

  Rize'den Bir İlk Daha

  Erzurum'da düzenlenen Kayaklı Koşu Eleme Müsabakaları sonunda Rizeli sporcular 6 madalya kazandılar.

  Haberi Oku

  Masa Tenisi Grup Müsabakaları Sona Erdi.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 2019-2020 yılı faaliyet programında yer alan Gençler Kız-Erkek Masa Tenisi Grup Müsabakaları yapılan final maçlarıyla sona erdi.

  Haberi Oku

  Rize’de 12 DABO Basketbol Okulu Açıldı.

  Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından organize edilen "12 Dev Adam Basketbol Okulları" (12 DABO) projesi kapsamında Rize'de basketbol okulu hizmete girdi.

  Haberi Oku

  Okul Sporları Gençler Masa Tenisi Grup Müsabakaları Başladı.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Okul Sporlarının 2019 - 2020 yılı faaliyet programında yer alan, Okullar Arası Gençler Kız-Erkek Masa Tenisi grup müsabakaları bugün yapılan açılış töreniyle başladı.

  Haberi Oku

  Rize'de Hayati İnanç'a Muhteşem İlgi

  Rize’de İsmail Kahraman Salonunu merdivenleri sahne arkasını tıklım tıklım dolduran Edebiyat sever gençler Avukat-Yazar Hayati İnanç’la "Can Veren Pervaneler"de buluştu. Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik’in açılış konuşmasıyla başlayan sohbete katılan Hayati İnanç kalabalığı görünce Salon küçük geldi söyleyerek ilk alkışı aldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Kırkambar' gençlik söyleşisi büyük ilgi gördü.

  Haberi Oku

  Rize’de Bilardo takımı 1. Lige yükseldi

  Türkiye Bilardo Federasyonu 2019 faaliyet programında yer alan 1.Lige Yükselme Müsabakaları 22- 25 Aralık 2019 tarihleri arasında İzmir Atatürk Stadında yapılmış olup; Rize ili kulüplerinden ‘’Sağlıklı ve Sosyal Yaşam İçin Her Yaşta Spor Kulübü’’ 1. Lig'e yükselen takımlardan biri olmuştur.

  Haberi Oku

  Kredi Yurtlar Kurumu Gençleri Kortlarda

  Rize’de Gençlik Spor Bakanlığı ve Kredi Yurtlar Kurumu ile Tenis Federasyonu işbirliğinde başlatılan proje ile yurtlarda kalan öğrenciler tenis öğreniyor. “Kredi Yurtlar Kurumu Gençleri Kortlarda” projesi ile gençlerin spora olan ilgisi her geçen gün artıyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu tesislerinde kalan gençlerin tenisle tanışması ve tenisin yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen proje kapsamında seçilen 10 pilot ilden biri olan Rize’de 32 öğrenci eğitim alıyor.

  Haberi Oku

  Gençler Basketbol İl Birinciliği Sona Erdi

  Rize'de 2019-2020 Okul Sporları faaliyet programı içerisinde yer alan Kız Erkek Genç A ve B Basketbol müsabakaları tamamlandı.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER