Amatör Spor Haftası Durgunsu Kano Yarışması

  Rize’de Amatör Spor Haftası kutlamaları kapsamında Durgunsu Kano Yarışması düzenlendi.

  Haberi Oku

  Mavi Kapaklar Umut Olacak

  Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde yer alan Rize Gençlik Merkezi üyesi gençlerimiz sosyal sorumluluk ve gönüllülük bilincinin arttırılması ve gençlik alanıyla ilgili çalışan sivil toplum kuruluşlarıyla ortak proje ve faaliyet gerçekleştirebilme becerilerinin geliştirilmesi amacıyla “Genç Dönüşüm” projesini düzenlemektedir.

  Haberi Oku

  Avrupa Hareketlilik Haftası

  Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce, “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında etkinlik düzenlendi.

  Haberi Oku

  Rize Gençlik Merkezinden Tek Kullanımlık Seccade Dağıtımı

  Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Gençlik Merkezinin Gençlik Liderleri ve Gönüllü Gençler, cami önünde vatandaşlara tek kullanımlık seccade dağıttı.

  Haberi Oku

  Başarılı Kulüplere Malzeme Yardımı

  Ulusal ve Uluslar arası birçok branşta ve Akarsu Kano Slalom’da ön plana çıkan Rize İlimizde faaliyet gösteren başarılı kulüplere malzeme yardımı yapıldı.

  Haberi Oku

  Deneyap Teknoloji Atölyesi Sınavı Tamamlandı

  Rize’de, Deneyap Teknoloji Atölyesi'nde eğitim alacak öğrencilerin belirleneceği uygulama sınavına katılan 201 genç mucit, hünerlerini sergiledi.

  Haberi Oku

  Normalleşme Sürecinde Uygulanacak Önlemler Belirlendi

  Covid-19 ile mücadelesinde elde ettiği başarı sonucunda normalleşme süreci 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle başladı.

  Haberi Oku

  İl Müdürü Gürhan Yıldız Görevine Başladı.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Ankara Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğünden Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Atanan Gürhan Yıldız bugün itibari ile görevine başladı.

  Haberi Oku

  Rize'de Üreten Gençlik

  Rize Gençlik Merkezlerinde görevli gençlik liderleri ve gönüllüler, yeni tip korona virüs (Covid19) nedeniyle yüz koruyucu siperlik maske üretimine başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın sağladığı olanaklar ile üretim yapan gençlik liderleri ile gönüllüler, ürettikleri maskeleri sağlık personeli ile kolluk kuvvetlerine dağıtıyor.

  Haberi Oku

  Rize'de 19 Mayıs

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İl Müdür vekili Cafer Küçükmustafa'ın Rize Valiliği önünde Atatürk Anıtına çelenk sunumu, ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

  Haberi Oku

  “TÜM TÜRKİYE’Yİ MİLLİ SPORCULARIMIZLA BİRLİKTE HAREKET ETMEYE DAVET EDİYORUZ”

  Türkiye’de Kovid-19 salgınını önleme mücadelesine katkıda bulunmak amacıyla başlayan “Evde Kal” kampanyasına #EvdekalHareketsizkalma platformu ile destek veren Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 18 Nisan Cumartesi gününden itibaren Tüm Türkiye’yi, milli sporcularla ev egzersizlerinde buluşturacaklarını müjdeledi.

  Haberi Oku

  ANALİG Yüzme Grup Birinciliği Sona Erdi

  Rize’nin ev sahipliğinde düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Yüzme Türkiye Grup Birinciliği müsabakaları sona erdi.

  Haberi Oku

  Yıldızlar Sahneye Çıktı

  2019-2020 Spor Genel Müdürlüğü Okul Sporları faaliyetleri bünyesinde gerçekleştirilen Kız Erkek Basketbol Yıldızlar grup birinciliği müsabakaları Merkez Yeni Şehir Spor Salonunu ve Güneysu İlçe Spor Salonunda başladı. Açılış Seremonisi ile başlayan ve 4 gün sürecek olan müsabakalara Kız ve Ereklerde Bayburt,Kars,Erzincan,Erzurum,Giresun,Gümüşhane,Ordu,İstanbul, Iğdır ve Trabzon’dan 10 ilden 20 takım 240 sporcu katıldı.

  Haberi Oku

  Dart'ta Oklar Yerini Buldu

  2019-2020 Spor Genel Müdürlüğü Faaliyet programında yer alan Pazar M. Akif Pirim Spor Salonu'nda düzenlenen Dart Yıldızlar Grup Müsabakaları, ödül töreniyle sona erdi.

  Haberi Oku

  Anadolu Yıldızlar Ligi Güreş Türkiye Finalleri Sona Erdi.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2020 yılı faaliyet programı çerçevesinde, 15-16 Şubat 2020 tarihleri arasında Rize’de düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Güreş Türkiye Final Müsabakaları 25 ilden 260 sporcunun katılımı ile Rize Yeni Şehir Spor Salonunda düzenlendi.

  Haberi Oku

  Kayaklı Koşuda Rize'li Sporcular Derece İle Döndüler.

  Türkiye Kayak Federasyonu 2020 Faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu birinci etap müsabakaları Bitlis’de sona erdi. İlk gün klasik,ikinci gün ise teknik stilde yapılan ve kıyasıya mücadelenin yaşandığı organizasyona 22 ilden 250’ye yakın sporcu katılım sağladı.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER