Bisiklet Türkiye Şampiyonu Rize'den

Rize Gençlik Spor Kulübü’nün 4 yıl gibi kısa sürede Türkiye şampiyonluğuna yükselen milli bisiklet sporcusu Emre Yavuz ortaya koyduğu performansı ile herkese ilham veriyor.

14 AĞUSTOS 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Arkadaşları ile gittiği orman gezilerinde bisiklet kullanan ve zamanla amatör etkinliklere katılan milli bisikletçi zamanla ilgisini çeken bu spor için kendi başına bir mücadeleye girdi. 2014 yılında bu sporla ilgilenmeye başlayan şampiyon Yavuz, kendi antrenman planını oluşturmak için araştırdı, öğrenip uyguladı. Her geçen yıl kendini geliştiren ve 4 yılsonunda hem U23, hem de ELİT grubunda Dağ Bisikleti TÜRKİYE Şampiyonu oldu.

Bu başarı serüveninde yolu Rize Bisiklet İl Temsilcisi Hamza Kansız ile kesişen Erzincanlı bisikletçi Emre Yavuz artık yarışlara Rize Gençlik Spor Kulübü sporcusu olarak katılarak şampiyonluklarında Rize’yi temsil ediyor.

Hayal ettiği basamakları azimle tek tek tırmanan Milli bisikletçi Emre Yavuz “ bu sporda ilerlemeyi kafaya koydum. Okumama dahi ara verdim 1 yıl bu işi öğrenmek için. Daha sonra 2017 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ne başladım ve hazırlıklarımı artık bilimsel olarak sürdürmeye devam ettim. Ve bu mücadeleler sonucunda 2017’de hem U23 Türkiye Şampiyonluğu hem de Elit Türkiye Şampiyonluğunu elde ettim” dedi.