03-05 Ağustos 2018 tarihleri arasında Eskişehir'de düzenlenen "Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonası"nda Gündoğdu Su Sporları ve Rize Gençlik Hizmetleri Spor’dan oluşan Rize takımı bayanlarda Türkiye Şampiyonluğunu, erkeklerde ise Türkiye üçüncülüğünü kazanarak bir kez daha Rize’nin gururu oldu.
Sarısungur Göleti'ndeki şampiyonaya 15 şehirden 27 takım ve 281 sporcu katıldı. Rize ekibi, yarışlarda 5’i altın, 25’i gümüş ve 7’si bronz olmak üzere toplamda 37 madalya kazandı.

Şampiyonada erkek ve kadınlarda, K1 (Tekli Kayak), K2 (İkili Kayak), K4 (Dörtlü Kayak), C1(Tekli Kano), C2 (İkili Kano) sınıflarında büyükler, gençler, yıldızlar, minikler ve mini minikler dereceye girmek için mücadele etti.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik açıklamasında “ Bu başarıda emeği geçen başta sporcularımızı, antrenörlerimizi, kulüplerimizi ve mesai arkadaşlarımı kutluyorum. Bundan sonraki müsabakalarda da başarıların geleceğinden şüphem yok. Bizler Spor İl Müdürlüğü olarak elimizden geleni yapıyoruz. Temennimiz Rize ilimizi Spor branşında en yüksek seviyelere çıkarmaktır” dedi.