Rize’nin Judo Yıldızları Madalya İle Döndü

8-10 Haziran 2018 tarihleri arasında Eskişehir ilinde yapılan Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonasında Rize’li judocular 2 altın, 1 gümüş madalya ile döndüler.

12 HAZİRAN 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
63 ilden 906 sporcunun katılımı ile Eskişehir’de Şehit Anıl Gül Spor Salonu’nda gerçekleştirilen müsabakalar sonunda Bayanlar 52kg. Ayşenur KARADAĞ ile Erkekler 73kg. Emirhan KALÇA kilolarında Türkiye 1.cisi olarak Altın madalya kazanırken, Erkekler 42kg Azmi KOCABEY Türkiye 2.cisi olarak Gümüş madalya kazandı. Müsabakalar sonunda Rizeli 4 sporcuda Türkiye 5. olarak Milli Takıma gitmeye hak kazandılar..  

Rize Judo Temsilcisi Ramazan Öztürk yaptığı açıklamada, “Rize ilimiz de yapılan spor tesislerimizle birlikte sporcularımızın başarısı ve sporcu sayımız her geçen gün artmaktadır. Sporcularımızın kazandıkları başarılarının devamı gelecektir ” dedi.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ise açıklamasında “Denizli’de yapılan Gençler Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil eden ve dereceye girerek madalya kazanan sporcularımızı ve antrenörlerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Judo branşı ilimizin karakterini yansıtan lokomotif branşların başında geliyor. Sporcularımız hem Türkiye’de hem Avrupa da gurur verici derecelerle bizleri temsil ediyor bu başarılar özellikle ilimizde yapılan yeni tesislerle birlikte katlanarak artmaya başladı. Gençlerimizi spora yönlendiren bu yeni tesisleri ülkemize ve ilimize kazandıran herkese Ülke ve Rize gençliği olarak şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.