Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2020 yılı faaliyet programı çerçevesinde, 15-16 Şubat 2020 tarihleri arasında Rize’de düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Güreş Türkiye Final Müsabakaları 25 ilden 260 sporcunun katılımı ile Rize Yeni Şehir Spor Salonunda düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Sporun tabana yaygınlaştırarak müsabakaların daha fazla çoğalması, yerel faaliyetler sonucu üst gruplara katılamayan yetenekli sporcuların spora kazandırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemini oluşturarak çocukların kişiliklerini sporun eğitici fonksiyonunu kullanarak duygusal ve sosyal yönden yetiştirilmesi ve geliştirilmesi amacı ile hayata giren Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG), Rize ev sahipliğinde düzenlenen ANALİG Güreş Türkiye Final Müsabakaları ile sona erdi.

Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik yaptığı açıklamada “Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Türk sporu için çok önemsenen bir organizasyon Rize ili olarak Türkiye Şampiyonasına ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduk. İlimizde son yıllarda yapılan tesisleşme hamlesi ile bir çok ulusal ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yapmaktayız. Bu yapılan organizasyonlar ilimizdeki spor turizm ’ine büyük katkı sağlıyor. “ dedi.

Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ayrıca turnuvanın illerinde gerçekleştirmesinde emeği geçenlere şükranlarını sunduğunu belirtti.