Rize’de İlköğretim ve Ortaöğretim okullarında eğitim öğretimine devam eden öğrencilerin sağlıklı, öz güveni yüksek, sosyal ve disiplinli olmaları aynı zamanda küçük yaşlarda spor kültürü ile tanışarak sporu bir yaşam felsefesi haline getirmelerini amaçlayan proje doğrultusunda 12 okuldan 2. ve 5. sınıflarda eğitim gören 980 öğrenci Fiziksel Etkinlik derslerinde okullarından Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü spor salonlarına taşınarak alanlarında uzman antrenörler eşliğinde belirlenmiş 9 spor branşında 1 yıl boyunca sportif etkinliklerde bulunacaklar.

Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik açıklamasında “Rize Valiliğimiz Himayelerinde ve Rize Belediyesi, Rize İl Özel İdaresi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında ilkini 2017-2018 eğitim öğretim yılında başlattığımız proje kapsamında geçen yıl 1035 öğrenci eğitim almıştı. Bu yılda doğrultusunda 12 okuldan 2. ve 5. sınıflarda eğitim gören 980 öğrenci 2018-2019  eğitim öğretim döneminde Basketbol, Cimnastik, Dağcılık, Güreş, Judo, Hentbol, Taekvondo, Karate ve Masa tenisi branşlarında uzman antrenörler eşliğinde doğru yöntem, teknikler ve doğru araç gereç ile sporun temel unsurları öğretilerek, projemizde çocuklarımız hem öğrenmenin keyfini yaşıyorlar aynı zamanda spor kültürünü benimseyerek sporu devamlılık haline getiriyorlar. Buda projenin amacına ulaştığını gösteriyor.  Çok önemsediğimiz projemizinim gerçekleşmesinde her daim bizleri yalnız bırakmayan Gençlik ve Spor Bakanlarımız Sayın Dr. Osman Aşkın Bak ve Dr. Muharrem Mehmet Kasapoğlu’na, Valilerimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlığımıza, Rize Özel İdaremize, Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Spor’la Büyüyorum projesi 2018-2019 eğitim öğretim döneminde Ardeşen-Pazar ilçelerinde de uygulanması için gerekli çalışmalar tamamlanarak projeye start verilmesi amaçlanıyor.