Rize’de Vefa Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak Çanakkale Savaşlarında kahramanlıklarıyla destanlaşan 57. Piyade Alayı Şehitleri için Rize'de de anma yürüyüşü gerçekleştirildi.

25 NİSAN 2018
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak Çanakkale Savaşlarında kahramanlıklarıyla destanlaşan 57. Piyade Alayı Şehitleri başta olmak üzere, değişik tarih ve coğrafyalarda vatanı ve milleti için savaşarak bu uğurda şehit olan aziz evlatlarımızı saygı ile anmak, onları yâd etmek amacıyla düzenlendiği “Vefa Yürüyüşü” adlı program gerçekleştirildi.

Program doğrultusunda Rize’de gerçekleştirilen yürüyüş programı sabah saat 04:20’ de Sahil camiinde Sabah Namazı ile başladı. Namaza müteakip Rize İl Müftülüğü tarafından Çanakkale konulu vaaz’da bulunuldu, Vaazın ardından katılımcılara Rize Gençlik Merkezi tarafından “Yarma Çorbası ” ikramı yapıldı.

Program doğrultusunda 10.00’da Sahil Camii önünden Protokol ve Yüzlerce gencin katılımı ile tekbirleriyle başlayan ve devam eden “Vefa Yürüyüşü” Tuzcuoğlu Memişağa parkında gerçekleştirilen Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua ile sona erdi.
Programın öğlenden sonraki bölümünde Rize Gençlik Merkezi üyesi gençler İslampaşa Portakallık Cami yanında bulunan şehitliği ziyaret ederek Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua ile şehitleri yad ettiler.

57 Alay Vefa Yürüyüşü programına Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize Belediye Başkan Yardımcısı Sultan Yılmaz, Rize İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hakan Dedebağı, İl Müftüsü İsmail Yalçın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Kurum ve Kuruluşların Müdürleri Rize Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Kemal Aksu , Okul idarecileri, Sivil Toplum Örgütleri Temsilcileri ve Yüzlerce genç katıldı.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik “ Gençlik ve Spor Bakanlığınca 81 ilde eş zamanlı düzenlenen Vefa Yürüyüşünü manevi duygular içerisinde gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz programa desteklerini veren tüm kurum ve kuruluşlara ve Ecdadımızın izinde Sabah erken saatlerinde katılım sağlayan Asımın nesli öncü gençliğimize şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.