Amatör Spor Kulüplere Malzeme Yardım Töreni

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İlimizde faaliyet yürüten amatör spor kulüplerine spor malzemeleri Yardım töreni Vali Yardımcısı Emre NEBİOĞLU’nun katılımı ile gerçekleştirildi.

13 EKİM 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Rize'de 13-19 Ekim tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası, Spor Kulüplerine Spor Malzemesi törenine Rize Vali Yardımcısı Emre NEBİOĞLU, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK, ASFK Başkanı ALİ ÇELİK, Amatör Spor Kulüpleri Temsilciler katıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Rize Şubesi tarafından düzenlenen tören Rize Gençlik Merkezi'nde yapıldı.

Rize Vali Yardımcısı Emre NEBİOĞLU açıklamasında Bizlerin gayreti amatör spor kulüplerimizin de aracılığıyla sporu en alt tabakaya kadar yayıp,  tesislerden istifadeyi en üst düzeyde tutabilmektir. Buradaki gayemiz, yapacağımız malzeme yardımıyla şevkinizi arttırmak ve tesislerin kullanımında daha üst seviyelere çıkabilmek. Spor, insanın hayatında olması gereken ve hayat boyu sürdürmesinde yarar olan bir faaliyet. Bu spor faaliyetlerinin sadece fiziksel olarak değil, kulüplerin çatısı altında yürütülmesi ayrıca bir önem taşımaktadır. İlimizde amatör spor faaliyetlerinin her geçen gün arttığını ve bundan mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Rize olarak önümüzdeki yıllarda Türkiye çapında, Avrupa çapında, Dünya çapındaki derecelere imza atacak gençlerimizin yetişeceğine inanıyoruz. Dedi.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK “ Spora başlarken ilk adımların atıldığı, sportif yaşantının her zaman canlılığını koruduğu amatör spor kulüplerimize desteğimizi sunmak için bir aradayız. Görevimiz gereği bu tür bir çok organizasyonlar yapıyoruz, ama gençlere yönelik, organizasyonlar beni bir başka heyecanlandırıyor. Bu kulüplerimiz gerçekten ilimiz için çok özel önem arz ediyor. Gençlerimiz, çocuklarımızın doğru şekilde yönlendirilmelidir. Boş zamanlarını faydalı bir şekilde değerlendirilmeli, uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan muhafaza edilebilmeleri bakımından spora teşvik edilmeleri çok büyük önem arz ediyor. Spor kulüplerimizin maddi imkanları sınırlı, ancak biz devlet olarak hükümetimizin sağladığı imkanlarla, değerli Bakanımızın, milletvekillerimizin destekleriyle elde ettiğimiz kaynakları spor kulüplerimize, amatör spor kulüplerimize malzeme olarak vermeye devam ediyoruz. Ben bu kulüplerimize, gençlerimize, sporcularımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Rize ASKF Başkanı Ali ÇELİK konuşmasında;  “Rize Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak her seviyedeki  sportif katılımı cesaretlendirmek ve artırmak, uygun gelişimi için imkan oluşturmak birinci önceliğimizdir. Rize'mizi sporla bütünleşmiş bir yaşam kültürünün yaygınlaşmasına hep birlikte katkı sağlama temennisiyle yeni sezonda tüm kulüplere başarılar diledi.

Program İl Spor Müdürü Mustafa ÇELİK’e vermiş olduğu desteklerden dolayı verilen plaketin ardından sona erdi.